crm-programi-nedir-ucretsiz-nasil-calisir

5 Mart 2023, 0 Yorum

CRM Programı Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), kullanıcıların markalarla olan tüm etkileşimlerinin kaydedilmesi ve analizler yapılmasıyla elde edilen bilgilerin, ticari süreçlerde düzenlemeler yaparak markaya ait gelirlerin artırılmasını hedefleyen programlardır. Sağladığı hizmetler ve çeşitli avantajlar ile markalar, “CRM programı ücretsiz nasıl kullanılır?” sorusunun cevabını merak eder.

İnternet üzerinde bu faaliyetlerin yürütülmesini sağlayan pek çok CRM programı bulunmaktadır. Markalar, ihtiyaçlarına uygun prgramları tercih eder. Content Faktory ekibi olarak bu yazımızda “CRM Programı Ücretsiz Nasıl Kullanılır?” konusu hakkında bilgiler paylaşacağız.

crm-programi-nedir

CRM Programı Nedir?

CRM yani Müşteri ilişkileri yönetimi, işletmelerdeki iş akışlarını takip ederek yönetme ve geliştirme amacıyla kullanılan programlardır. Bu programlar, her işletmenin faaliyet alanlarına, altyapısına, çalışan ve müşteri sayısına göre değişir. Dolayısıyla bu programlar esnek bir yapıdadır ve özelleştirilebilirler.

Bu programların internet üzerinde ücretli veya ücretsiz yüzlerce farklı çeşidi bulunmaktadır. Herhangi bir firma ihtiyaç duyduğu alandaki boşluğu kapatmak için bir CRM programı seçer ve faaliyetlerini sürdürür.

crm-programlari-ucretsiz-nasil-kullanilir

CRM Programı Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

CRM, işletmelerdeki iş akışlarını takip ederek yönetme ve geliştirme amacıyla kullanılan programlardır. Bu programların internet üzerinde ücretli veya ücretsiz yüzlerce farklı çeşidi bulunmaktadır. Herhangi bir firma ihtiyaç duyduğu alandaki boşluğu kapatmak adına bir CRM programını seçer.

İnternet üzerinde pek çok ücretsiz CRM programı türü bulunmaktadır. Markalar ihtiyaç duydukları unsurlara göre bunlardan birini tercih eder. Ücretsiz olan CRM programlarından bazıları ise aşağıdaki gibidir:

Hubspot

Bu CRM uygulaması, potansiyel kullanıcıları takip etmek ve yönetimi kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Tam özellikli ve esnek bir uygulamadır. Yani özelleştirilebilirdir. Küçük ölçekli işletmeler için kullanışlı olan Hubspot, pazarlama ve satış işlemleri için yeterli işlevsellik sunar. Ücretsiz sürümü, veri depolama ve zaman sınırlaması olmadan çok fazla kişi için bağlantı içermektedir.

Zoho CRM

Zoho CRM, sektördeki en popüler ve ücretsiz CRM çözümlerinden birisidir. Ücretsiz sürümünde üç kullanıcı, 25.000 kişi ve en fazla 1 GB veri depolama sağlamaktadır.

Apptivo CRM

Apptivo, proje yönetimi ve takibi gibi işlevler için kullanılabilen, bulut tabanlı bir CRM programıdır. Bu programın ücretsiz sürümünde üç kullanıcı ve 500 MB’lık veri depolama alanı sunulmaktadır.

Bitrix24 CRM

Bitrix24, proje yönetimi ve pazarlama faaliyetlerini geliştirmek için bir CRM programıdır. Ücretsiz olan sürümünü 12 kullanıcı kullanabilme avantajına sahiptir. Bunun yanı sıra kullanıcılara 5 GB’a kadar veri depolama özelliği sunulmaktadır. Genel olarak firma içerisindeki tüm işleri tek bir platformda gerçekleştirebilirsiniz.

Insightly CRM

Insightly, bir markanın yaptığı iletişimleri, satışlarını ve projelerini yönetebilmeleri için geliştirilmiş bir CRM programıdır. Fakat ücretsiz sürümünde en fazla 2 kullanıcı, 2500 kişi ve 200 MB veri depolamayla sınırlıdır. Bulut tabanlı bu program, kullanıcılara arka plan ve etkileşim tarihi bilgilerini ayrıntılı şekilde sunar. Bunun yanı sıra önemli tarihleri ve projeler gibi iletişim bilgilerini de içerir.

Bu uygulamanın temel özellikleri, kullanıcıların deadline tarihine kadar ilerlemeyi izlemesine ve görevler oluşturması olanak tanımasıdır. Ayrıca proje yönetim araçlarını da bünyesinde barındırmaktadır.

crm-programlari-neden-onemlidir

CRM Programları Neden Önemlidir?

Markalar, belirledikleri hedef kitleye ulaşmaları için kullanıcılara sundukları hizmetlere önem verir. Sunulan hizmetler ile mevcut kullanıcıların devamlı müşteri olması ve potansiyel kullanıcı sayısının da artması gerekir.

Genellikle bulut tabanlı bir servis olan CRM programları, işletmelerin, kullanıcılarıyla olan etkileşimlerine yardımcı olmaktadır. Yapılan bu etkileşimlerde bir ürünün pazarlanmasından, satışına kadar olan sürecin tek bir yerden yönetilmesini sağlamaktadır. Bu hizmeti ile iş süreçlerinde oluşacak karışıklıkları önlemek mümkündür.

crm-programi-ucretsiz-nasil-calisir

CRM Programı Ücretsiz Nasıl Çalışır?

Özellikle firmalar ile kullanıcılar arasında olan etkileşimde CRM programları üyük rol oynar. Bununla birlikte birçok hizmeti ve yarattığı avantajlar sayesinde markalar için oldukça önemli bir konuma gelmiştir.

CRM Programlarının nasıl çalışıp faaliyet gösterdikleri oldukça merak edilmektedir. Kullanıcıların markalarla olan tüm etkileşimlerinin kaydedilmesi ve incelenmesi ile çeşitli verilere ulaşor. Ayrıca CRM, verilerin ticari süreçlerde düzenlemeler yaparak, markaya ait gelirlerin artırılmasını hedefleyen programlar olarak tanımlanır.

CRM programları, markaların kullanıcılarıyla etkileşimleri sonrasında, yapılan analizler sonucu elde edilen verileri içerir. Bu süreçte verilerin CRM programının veri tabanında tutulması sağlanır. Markalar da bu verileri yürüttükleri ticari süreçlerde kullanmak için düzenlemeler yapar. Sonrasında da düzenlemeler sayesinde gelirlerin artırılması sağlanır.

Content Faktory ekibi olarak bu yazımızda “CRM Programı Ücretsiz Nasıl Kullanılır?” konusunu ele aldık. SEO ve yeni SEO teknikleri hakkında güncel bilgiler için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)’nin Önemi

Yorum yaz...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir