iceri-siparisi-seo-uyumlu-icerigin-onemi

5 Nisan 2023, 1 Yorum

İçerik Siparişi: SEO Uyumlu İçeriğin Önemi!

Başka markaların istekleri üzerine, belirli ücret karşılığında içerik üretmek ve teslim etmek olarak adlandırılan içerik siparişi konusunda sürecin nasıl ilerlediği ve nasıl yapıldığı oldukça merak edilmektedir.

Markalar arama motorlarında ön planda olmak için birçok yöntem tercih eder. Bu yöntemlerden birisi de içerik pazarlamasıdır. İçerik pazarlaması doğru yapıldığı taktirde büyük kitlelere erişmeyi kolaylaştırmaktadır. Bu noktada SEO uyumlu içerikler istenilen hedeflere kolayca ulaşmayı sağlar.

SEO tekniklerini tam olarak uygulayamayan ve ürünlerini tanıtmak isteyen markalar, dijital dünya da yer alan dijital içerik ajanslarıyla iletişime geçerek, kaliteli, özgün ve SEO uyumlu içerikleri kolay bir şekilde elde edebilmektedirler. Content Faktory ekibi olarak bu yazımızda “İçerik Siparişi: SEO Uyumlu İçeriğin Önemi” konusu hakkına bilgiler paylaşacağız!

icerik-siparisinde-markalarin-bilmesi-gerekenler

İçerik Siparişinde Markaların Bilmesi Gerekenler

Öncelikle içerik siparişinin ne olduğundan bahsetmek gerekirse; içerik üreticisi markaların, başka firmalarla iletişime geçerek, belirli bir bütçe ödeyerek içeriklerin üretilip, müşteriye teslimine kadar olan bölümdür.

Bir marka, içerik ajansıyla çalışacağında ilk önce içeriğin konusunu ve anahtar kelimelerin seçimini yapar. Yapılan seçimler ile ajanslar, araştırmalar yaparak içerikleri oluşturur ve içerikleri en kısa sürede müşteriye teslim eder. Content Faktory ekibi olarak içerik pazarlaması hizmetini sunmaktayız İçerik siparişi vermek ve hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

seo-uyumlu-icerigin-markalar-icin-onemi

SEO Uyumlu İçeriğin Markalar için Önemi

Günümüzde dijital mecralarda devamlılığı sürdürebilmek oldukça zor bir hale gelmiştir. Sektördeki artan firma sayısı onları dijital dünyanın bir parçası olmaya itmektedir. Bu dünyanın bir parçası olan tüm firmalar, pazarda daha öne çıkabilmek adına diğer firmalarla rekabet içerisindedir. Bu rekabet oldukça zorludur çünkü dijital mecralardaki algoritma ve kurallardan anlayan pek çok uzman bu firmalarla birlikte çalışmaktadır. Bir firmanın içeriklerini, kitlenin ilgi ve alakasına göre oluşturması tek başına yeterli olamamaktadır. Bu sebeple SEO uyumlu içerikler yapılmadığı sürece markaya çok büyük bir katkısı olmayacaktır.

SEO uyumlu içeriklerin sayesinde, arama motorlarında tamamen alıntı içerikler fark edilebilir ve sistemden atılabilmektedir. Bu şekilde yapılan içeriklerin arama motorlarında öne çıkması imkânsız hale gelmektedir. SEO uyumlu içerik oluşturulurken belirli kriterlerin sağlanmış olması gerekmektedir. Bu yüzden, içerik siteye iyi yerleştirilmeli ve optimizasyonu iyi bir şekilde yapılmalıdır.

web-site-trafigini-artiran-puf-noktalar

Web Site Trafiğini Artıran Püf Noktalar

Web sitelere yapılan organik trafiği artırmanın pek çok püf noktası vardır. Markalar web sitelerde bu yöntemleri uygulayarak, rekabet halinde oldukları firmaların önüne geçebilirler. Bu püf noktaların neler olduğundan bahsetmek gerekirse;

  • Organik trafiği artırmanın en etkili yolu SEO’dur. SEO, web sitelerin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır.
  • Organik trafiği artırmanın en iyi yollarından bir diğeri ürün ve hizmet sayfalarına uygun içerikler yayınlamaktır.
  • Hedef kitlenin ne istediği ve neye ihtiyaç duyduğu araştırılmalıdır. Bunun için içerik analizi yöntemleri kullanılabilmektedir.
  • Meta başlık ve açıklamaları doğru bir şekilde oluşturulmalıdır. Bu unsurlar kullanıcıların arama motorlarında sitenin altında ilk gördüğü unsurlardır. Web sayfasının arama motoru sonuçlarında nasıl görüneceği, kullanıcı başlığa tıkladıktan sonra hangi sayfaya ulaşacağını açıklayan durumu doğru bir şekilde oluşturmaya çalışılmalıdır. Bu noktada, içerikle alakalı anahtar kelimeleri ve arama terimleri eklenmesi unutulmamalıdır. Oldukça kritik olan bu faktörler içeriklerin daha öne çıkması açısından büyük önem arz etmektedir. Buradaki meta başlık, arama motorları tarafından bir sayfanın içeriği hakkında ne olduğunu belirtmektedir. Bu noktada esas olarak markanın temel amacı, kullanıcıların siteye ziyaret etmesini teşvik etmektir. Bu yüzden, anahtar kelimelerin doğru bir şekilde kurgulanması gerekmektedir. Ayrıca sitenin meta başlığına daha çok tıklanma almasını sağlamak için içerik yazarlığı teknikleriyle içerik optimize edilmelidir.
  • Organik trafiği etkileyen bir diğer kriter ise web sitesi ziyaretçilerinin sitedeki deneyimidir. Web sitenin daha büyük kitleleri etkilemesi gerekir. Bunun yanı sıra hem görsel açıdan iyi olmalı hem de arayüz olarak kullanıcı dostu olmalıdır.
  • Web site trafiğini artırabilecek bir başka kriter ise başlık etiketlerinde parantez tercih etmektir. Bunun nedeni, parantez için açıklamalar bir içeriğin öne çıkan parametrelerden birisidir. Ayrıca yapılan açıklama ve başlıkta rakamsal ifadeler de eklenebilmektedir.

Content Faktory ekibi olarak bu yazımızda “İçerik Siparişi: SEO Uyumlu İçeriğin Önemi!” konusunu ele aldık. SEO ve yeni SEO teknikleri hakkında güncel bilgiler için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi ve hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1 Yorum

Yorum yaz...

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir