yeni-seo-teknikleri

23 Eylül 2022, Yoruma Kapalı

Organik Trafiği Artıracak Yeni SEO Teknikleri

Organik trafik, bir internet sitesinin arama motorlarından reklam veya para harcamadan kazandığı doğal ziyaretçiler tarafından oluşan trafiktir. Bu yöntem, sitenizin bulunurluğunun ve bilinirliğinin artmasını sağlar. İnternet sitesinizde ziyaretçi sayısının artması sayesinde daha fazla potansiyel müşteri elde edebilir ve satışlarınızı arttırma şansı yakalayabilirsiniz. Organik trafiği artırmak için çeşitli SEO teknikleri kullanılmaktadır. Günümüzde birçok yeni seo tekniği hayatımıza girmiştir. Yeni SEO tekniklerinin amacı organik trafiği iyileştirmek ve artırmaktır. Content Faktory ekibi olarak bu yazımızda yeni SEO teknikleri hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

seo-kullanici-deneyimi

SEO İçin Kullanıcı Deneyiminin Önemine Odaklanın

Kullanıcı deneyimi ‘User Experience’ kısaca UX, kişinin ürün veya hizmetle etkileşim halindeyken yaşadığı deneyim olarak tanımlanır. Kullanıcı davranışlarını iyileştirmek için formun nerede olacağı, site hızı, yönlendirmeler ve elde edilen sonuçlar olabildiğince az söylemle ifade edilir. Bu durum, kullanıcıyı sitede tutar ve kullanıcı performansını artırır. Kullanıcının alınan ürün veya hizmetin amaç doğrultusundaki deneyimleri SEO’ya doğrudan etki etmektedir. Kullanıcıların aldıkları ürün ve hizmet sayesinde sitenin organik trafiği de artar.

İlginizi Çekebilir: WordPress SEO Başlangıç Rehberi

 

Paylaştığınız Eski İçeriklerinizi Düzenleyin

Güncel ve zengin içerikler, yeni SEO tekniklerinde önemli bir yere sahiptir. Web, kullanıcıların dikkatini çekmek için uğraştığı rekabetçi bir alandır. Bir sitenin içeriği eskidikçe daha az trafik alma eğilimindedir. Kullanıcılar, ilgi duyduğu veya ihtiyacı olan bilgiyi arama sonuçlarında üst sıralarda görmek ister. Bunun yanı sıra görsel ve videolarla içeriğin desteklenmesi sitenizi organik trafik çekme konusunda başarıya götürür.

Düzenli Web Sitesi Optimizasyonlarının Önemi

Hem arama motorunun site amacını anlaması hem de kullanıcının site içerisinde kolay gezinebilmesi açısından  web site optimizasyonları önemlidir. Kullanıcıyı sitede daha fazla tutmak, olumlu kullanıcı deneyimini artırır. Ayrıca kullanıcının site ziyaretlerini tekrarlatması için site düzeni önemli bir SEO tekniğidir.

 

Web Sitenizde Kullanıcı Deneyimini İyileştirin

Sitede hedef kitlemiz kullanıcılardır. Sitenin başarılı olması kullanıcının memnuniyetine bağlıdır. Rekabetin yoğun olduğu bu alanda sunduğunuz imkanlar yeterli ve kullanışlı değilse kullanıcı başka yere yönelecektir. Sitenizin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız bu durumu, hedef kullanıcıların geri bildirimleri ile tespit edebilirsiniz. Ayrıca SEO teknikleri ile sitenizi optimize edebilirsiniz. Bu yeni SEO tekniklerini 3 maddede inceleyeceğiz:

  • Kullanıcıların Beklenti ve İsteklerine Yönelik İçerikler

Site içeriği güncel, kolay anlaşılır olmalı ve aynı zamanda tasarım olarak da kullanıcı memnuniyetine öncelik verilmelidir.

  • Kullanılabilirlik

Yapılan iş anlatılırken mümkün olduğunca az sayfada, az söylemle ifade etmelisiniz. Harekete geçirici doğru yerde kullanılan site içi linkler de sitede kalma süresini ve kullanılabilirliği artıran etkenlerdir.

  • Görsel Unsurlar

Görseller, kullanıcı tarafından daha hızlı farkedilir. Sitenin amacına uygun ve doğru seçilmiş görseller, organik trafik elde etmek için önemli bir yeni SEO tekniğidir.

İçeriklerinizin SEO Uyumlu Olduğundan Emin Olun

SEO uyumlu içeriklerin temel amacı;  arama sonuçlarında üst sıralarda yer almaktır. Rakiplerinizin önüne geçmeniz ve arama motorlarında üst sıralara çıkmanız için bizmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir:

Anahtar Kelime Çalışması ve Yoğunluğu:

Site amacını doğru bir biçimde ifade etmek ve bunu yaparken doğru kelimeleri kullanmak son derece önemlidir. Anahtar kelimeyi kullanmak kadar ne kadar kullandığımız da önemlidir. Hatalı kullanım söz konusu olduğunda siteye fayda sağlamaz aksine zarar verir.

Backlink Çalışmaları:

Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak istediğiniz anahtar kelimeler için içerik üzerinden linkler verebilir ve SEO uyumunuzu artırabilirsiniz. Birçok backlink yönteminin olmasına karşın doğru yapılması önemlidir. Örneğin, ilgili metinlerde linkin paylaşılması doğru bir kullanımdır ve Google gibi arama motorları için değerlidir. Gereğinden fazla backlink ise siteye zarar verir.

Özgün ve Kaliteli İçerik:

Siteniz, yapılan işi açık ve etkili bir şekilde anlatarak kullanıcıya siteyi kullanmakta kolaylık sunar. Bunu yaparken ise mümkün olduğunca gerçek görsel ve videolarla desteklemek, kullanıcıda samimi ve güvenilir bir izlenim yaratmanızı sağlar. Ayrıca özgün olmak, yazım kurallarına ve anlam bütünlüğüne dikkat etmek sayfanın kalitesini artırır.

Content Faktory ekibi olarak bu yazıda, “Organik Trafiği Artırmak İçin Yeni SEO Teknikleri Nelerdir?” konusunu ele aldık. SEO ve yeni SEO teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçin!

 

İlginizi Çekebilir: SEO Uyumlu Makale Nasıl Olmalı? SEO Uyumlu Makale Örnekleri